ДУБІВСЬКА
сільська об’єднана територіальна громада

Дубівська ОТГ Ковельського району утворена у 2016 році відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» шляхом об’єднання територій трьох сільських рад, що включають 8 населених пунктів: Дубове, Бахів, Вербку, Городище, Гредьки, Красноволю, Мислину, с. Облапи.

9 квітня 2019 року були прийняті рішення про приєднання до Дубівської об’єднаної територіальної громади територіальних громад сіл Секунь та Буцинь Старовижівського району. На сьогодні ОТГ межує з територіями Тойкутської, Доротищенської сільських рад Ковельського району, Люблинецької ОТГ, м. Ковель, Старовижівської, Сереховичівської, Смідинської ОТГ Старовижівського району.

Адміністративним центром об’єднаної територіальної громади є село Дубове. Село знаходиться в північно-західній частині Ковельського району. Населений пункт інтенсивно забудовується і вже впритул наблизився до міста Ковель, їх розділяє лише залізнична колія. Відстань від адміністративного центру громади до обласного центру – 78 км.

Вигідне географічне розташування ОТГ та наявність зручних транспортних зв’язків визначає інвестиційну привабливість території, а аналіз інвестиційних пропозицій свідчить про бажання освоєння території ОТГ. Сукупність позитивних факторів – доступність, мобільність, розвинута мережа соціальної інфраструктури – створює умови для успішного розвитку території, покращення умов проживання та створення робочих місць.

АНАЛІЗ
Розподіл населення за населеними пунктами (н.п.)​
Дані з паспорту громади, стратегії розвитку та плану соціально-економічного розвитку
Населення
Дані з паспорту громади, стратегії розвитку та плану соціально-економічного розвитку
Населення
Untitled-2_2
Структура землi
Дані з ресурсів Global Land Cover та Openstreetmap
Площа
Дані з паспорту громади, стратегії розвитку та плану соціально-економічного розвитку
Землекористування
Untitled-3_3

Аналіз навколишнього середовища

Стан навколишнього природного середовища Дубівської ОТГ можна охарактеризувати як задовільний, оскільки на території відсутні підприємства важкої промисловості.

Забруднення ґрунту у межах норми відбувається при використанні засобів хімізації в аграрному секторі ОТГ. Організованим вивозом сміття забезпечуються населені пункти Вербка, Бахів, Дубове.

Багатий природно–ресурсний потенціал території є основою для розвитку, як виробничої діяльності, так і перспективних галузей у сфері туризму, розробки лісових, мінеральних, водних, фауністичних та природно-рекреаційних ресурсів.

Досить велике значення для розвитку будівельної індустрії мають загальнопоширені корисні копалини – пісок, глина, суглинки та інші. Виявлено родовища рідкісного високоякісного піску для виробництва скла.

Територією ОТГ протікає 2 річки, серед яких найбільша Турія. З метою охорони поверхневих водних об’єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності навколо озер ОТГ за проектами землеустрою встановлено прибережні захисні смуги. Озера карстового походження, тому вода в них прозора і чиста.

Аналіз земельних ресурсів

Висока неоднорідність ґрунтового покриву, низька екологічна стійкість призвели до зниження якості ґрунтів після осушення, що зумовило деградацію легких піщаних ґрунтів. З другого боку, зросли площі перезволожених і заболочених угідь. В умовах осушення прискорюється мінералізація ґрунтової органіки. Під впливом антропогенних факторів відбувається трансформація ґрунтових умов. З метою підвищення продуктивності та охорони земель, оптимізації землекористування доцільно проводити організаційно-господарські заходи з боротьби з ерозією ґрунтів, а також агротехнічні, лісомеліоративні, гідротехнічні заходи.

Аналіз землекористування/забудова

На території ОТГ є 10 населених пунктів, в чотирьох з яких спостерігається скорочення населення. З розвитком ринкової економіки, поступовим впровадженням різних форм власності на землю і нерухомість для забудови нових територій та реконструкції житлової забудови, яка вже склалась, виникла потреба у розширенні меж окремих населених пунктів та внесенні змін до раніше розроблених генеральних планів. Зокрема, було розширено межі населених пунктів Дубове, Бахів, Вербка, Облапи, Мислина, Секунь, Буцинь. Це дає можливість розширити площу забудови цих населених пунктів і вирішити потребу населення у власному житлі. Так, змінами в генеральні плани сіл Дубове та Бахів вже передбачені масиви для житлової садибної забудови загальною площею 19,43 га. В перспективі – внесення змін в генеральні плани інших населених пунктів ОТГ.

Аналіз мобільності

Територією ОТГ проходять три дороги загального користування державного значення: міжнародна дорога М 19 (Доманове (на м. Брест) – Ковель – Чернівці – Тереблече (на м. Бухарест)) та територіальні дороги Т-03-10 (Стара Вижівка – Буцин- /М-19/) та Т-03-11 (/Р-14/ – Седлище – Камінь-Каширський – Ковель – /М-19/ – Колодяжне – Локачі – /Н-17/). На автошляху М19 розташовані села Дубове, Мислина, Секунь, Буцинь.

Доступність інших сіл ОТГ забезпечена через дороги загального користування місцевого значення. Однак лише частина доріг місцевого значення має тверде покриття. 

Проектами передбачено прохід об’їзної дороги міста Ковеля територією ОТГ. Будівництво цієї дороги спростить сполучення сіл Бахів та Красноволя з адміністративним центром ОТГ – с. Дубове.

Аналіз соціальної інфраструктури

Мережа соціальної інфраструктури ОТГ є достатньо розвинутою, проте потребує модернізації. Зокрема, на наведеній карті відображені: загальноосвітні навчальні заклади, дошкільні навчальні заклади, заклади охорони здоров’я, заклади культури, спортивні об’єкти та інші заклади соціальної інфраструктури.

Карти комплексного аналізу

S

Наявність доріг загального користування державного та місцевого значення (в т. ч. догори М-19, дорога на Камінь-Каширський);   

Близькість до залізничного вузла сіл Дубове, Бахів, Городище, Гредьки;  

Висока забезпеченість громадським транспортом усієї території ОТГ (автобусне сполучення є між усіма населеними пунктами);

 Населення громади активно користується велосипедами;   

У 3 населених пунктах організована система збору сміття;  

Розвинене оптоволоконне волокно; 

Близькість до районного центру м. Ковель сприяє розвитку економіки ОТГ;  

Зміни в генеральних планах сіл Дубове та Бахів  передбачають масиви для житлової садибної забудови, що відкриває нові поселенські  перспективи громаді;  

Активний розвиток сільського господарства;  

Наявні природні копалини- газ, глина, пісок тощо;   

Земельні ресурси громади доступні для розвитку, які можна в оренду з аукціону;  

Наявність вільних адміністративних будівель, які можуть бути використані для цілей просторового розвитку громади;  

Наявність власного центру соціального захисту (стаціонарний відділення соціального захисту);   

Перспективи будівництва нової амбулаторії;   

Талановите населення (вокальний колектив, інструментальний колектив);   

Активне учнівське середовище у с. Дубове;

Історико-культурна спадщина, привабливі ландшафти та  місця відпочинку, їх транспортна доступність;  

Відсутність великих промислових об’єктів;

W

Якість наявних доріг є низькою;

Відсутня дорога з с. Красноволя до с. Дубове; 

Перехід через залізничні колії недоступний для маломобільних груп населення; автодороги та залізниця блокують пішохідні шляхи; 

Хаотичне паркування біля установ соціальної сфери в усіх селах ОТГ; 

Відсутня велосипедна інфраструктура;  

Охоплення системою водопостачання і водовідведення нерівномірно розвинене по території ОТГ; 

5 населених пунктів мають проблеми з вивозом сміття; 

Відсутність комунального підприємства [з вивозу сміття]

Відсутність системи електропостачання нових масивів забудови;

Тіньова економіка; 

Частина підприємств не працює; 

Містобудівна документація розроблена частково (генплан має с. Дубове), не проведена цілісна інвентаризація земель; 

Занедбаний, енергонеефективний житловий фонд  та депопуляція громади; 

Наявність занедбаних ферм та промислових підприємств; 

Відсутність державних земельних ресурсів; 

Брак приватних інвестицій у приватизовані промислові об’єкти громади;

Низька якість надання медичних послуг (низькокваліфіковані медпрацівники); 

Погана матеріально-технічна база освітніх закладів та закладів соціального спрямування; 

Не вистачає потужностей спортивних закладів у громаді; 

Освітня мережа  не покриває потреб громади ( не вистачає потужностей ЗОШ у с. Дубове, ДНЗ с. Дубове, с. Буцинь); 

 Відсутність центрального громадського простору; 

Відсутність музеїв, театрів та кіно; 

Брак торгівельного обслуговування; 

Забруднення навколишнього середовища знижує культурну привабливість громади та створює загрози для здоров’я населення (забійний цех а с. Мислина); 

Відсутність велосипедних та пішохідних з’єднань до ландшафтних локацій та курортів громади.

O

Розширення транспортних потоків і розвиток доріг міжнародного значення  є передумовою залучення інвесторів; 

Розвиток транспортної інфраструктури за допомогою регіональних програм покращення доріг, коштів Державного дорожнього фонду; 

Розвиток транспортних маршрутів всередині громади; 

Розвиток системи веломаршрутів між селами громади; 

Організація системи вивозу сміття; 

Розширення мережі водопостачання; 

Розширення бази робочих місць; 

Перереєстрація підприємств, які фактично здійснюють діяльність на території ОТГ, а сплачують податки в інших населених пунктах; 

Розвиток приватних та державних інвестицій в цілях модернізації житлового фону та промислового потенціалу; 

Розширення послуг надання соціального захисту населенню (сольова шахта в рамках розвитку центру соцзахисту); 

Створення кращих умов у навчальних закладах є передумовою притоку учнів із міста Ковеля; 

Використання національних та регіональних програм реновації шкіл; 

Поширення позитивного досвіду громадської активності школярів у інші населені пункти ОТГ для зростання громадської активності  та соціальної відповідальності усього населення громади;

Розвиток кооперації з сусідніми населеними пунктами для заохочення населення до культурного та відпочинкового туризму; 

Розвиток рекреаційної зони озера Пісочне  та інших локальних  рекреаційних зон; 

Альтернативне використання  вільних адміністративних  будівель у цілях розвитку інфраструктури туризму; 

Збільшення якості культурного обслуговування населення ОТГ та альтернативне використання центрів надання культурного обслуговування населення як інструмент зростання культурної та фінансової спроможності громади;

T

Відсутність бюджету на покращення інфраструктури; 

Погіршення якості доріг внаслідок транзиту великогабаритної сільськогосподарської техніки територією ОТГ; 

Загроза погіршення якості води (особливо у регіонах  високого залягання води  поблизу у с. Облапи), високий вміст заліза у с. Буцинь;

Запуск північного газового потоку ставить під загрозу наповнюваність бюджету ОТГ; 

Наявність великої частки земель у приватній власності, яка не використовується; 

Відтік молоді і робочої сили за кордон через відсутність привабливих робочих місць; 

Близькість до районного центру м. Ковель посилює ризики трудової міграції;

Брак коштів для утримання та розвитку  системи охорони здоров’я громади;

Скорочення природного приросту населення; 

Зменшення кількості народжених дітей створює загрозу зростання у перспективі ризиків щодо утримання закладів освіти та вартості такого утримання у розрахунку на одну дитину; 

Низька громадська активність населення, відсутність громадських організацій.

Низька впізнаваність ОТГ, відсутність промоції та низький сервіс знижують архітектурну,  культурну та  туристичну спроможність громади.

СЦЕНАРІЇ РОЗВИТКУ

1Транспорт, Комунікація.

Ціль: Надання вичерпного пакету інфраструктурних послуг та благоустрою громади.
Несприятливі умови (перешкоди) Громада має розвинену транспортну систему, однак, нехтування ремонтами, розширенням мережі може призвести до погіршення якості життя населення. Ризики: зростання соціальної напруги, обмеження доступу населення до торгових точок, мед закладів, шкіл;

Поєднання двох доріг (міжнародного і обласного значення) спричинить перерозподіл потоків великогабаритного транспорту, що погіршить екологію, може спричинити зростання травматизму на дорозі та ДТП.
Сприятливі умови Реалізація проекту будівництва дороги Ковель-Мощена-Красноволя вирішить питання транспортної доступності, але якщо не буде розвиватися населений пункт, то гроші будуть намарно використані і зростатимуть видатки на утримання дороги у належному стані.
Реалістичні умови Бюджетні можливості громади обмежені, тому реально дозволяють проводити поточні ремонти і обслуговування найбільш вживаних доріг. Люди звикли користуватися існуючими дорогами, важлива їх якість.
2Інфраструктура.
(водопостачання і каналізація).
Несприятливі умови (перешкоди) Централізоване водопостачання: с. Бахів 100%, Вербка – частково, інші 6- відсутнє. Централізоване водовідведення і каналізація: с. Вербка- частково, інші населені пункти – відсутнє.

В с. Облапах є гострою проблема якості води: аграрії використовують хімікати, рівень залягання грунтових вод зі змінами клімату буде підвищуватись. Якщо залишити ситуацію так як є – погана вода призведе до погіршення рівня здоровя, мешканці мігруватимуть з місць проживання, громада села сповільнить темпи зростання, якість навколишнього середовища – погіршується.
Сприятливі умовиЗа умови дотримання домовленості по співфінансуванню (50 % -область, 25%-громада, 25% – населення) можна зреалізувати проект централізованого водовідведення і каналізування для с. Облапи і Дубове; для інших пунктів- Дубове, Облапи, Буцин – будуємо потужні очисні інфраструктурні об’єкти. Фактори впливу: фінансового ресурсу громади забракне, мешканці не погодяться на співфінансування.
Реалістичні умови Реальним варіантом на найближчу перспективу є побудова біосептиків біля найбільших населених пунктів.
3Навколишнє середовище, громадський простір.

Ціль: Формування мережі різновекторних громадських просторів для дозвілля, соціальної взаємодії та здорового способу життя мешканців громади.
Несприятливі умови (перешкоди) Реалізація проекту штучної водойми та облаштування громадського простору навколо озера буде приваблювати міських мешканців з Ковеля, може посилити девіантну поведінку, п’янство, збільшити смертність населення (утоплення). Проект виявиться соціально «нерентабельним», оскільки приватні садиби із зростанням добробуту населення пропонуватимуть вищу якість даної послуги.

Формування мережі різновекторних громадських просторів не матиме попиту: молодь пасивно бере участь у заходах проекту, народжуваність буде знижуватися, не буде достатньо професійних кадрів для розвитку культурного рівня громади.
Сприятливі умовиРеалізація рекреаційної зони в с. Дубове забезпечить громадський простір додатковими потужностями для сімейного відпочинку.

Розвиток центру культури і дозвілля у с. Дубове та місцевих клубів по інших населених пунктах може слугувати привабливим чинником для молодого покоління з Ковеля. Оптимістичний сценарій має супроводжуватися діями щодо: пошуку креативних кадрів для сфери культури (культура в селі це не лише концерт, виставка, виступ вокальних колективів); виховання проактивності та креативності у молоді.
Реалістичні умови Водойма потребує розширення згідно проекту.

Центр культури і дозвілля розвинений недостатньо і продовжує працювати у режимі «зав.клубу –ключник- педагог-організатор». Ризики: молодь надалі деградує, центр культури-місце праці для 2-3 людей.
4Економіка, використання землі, ринок праці.

Ціль: Формування сприятливого бізнес-середовища для розвитку економіки громади.
Несприятливі умови (перешкоди) Формування сприятливого бізнес-середовища для розвитку економіки громади (реалізація проекту бізнес-хабу у вільному 2- поверховому приміщенні) ризику наступними факторами:

1. Законодавство змінюється і підприємцям невигідно реєструватись у ОТГ, тому зникає потреба їхати в Дубове для нарад;
2. Підприємницька культура місцевого бізнесу є надто низькою аби користуватися спільними бізнес-просторами.
Сприятливі умовиРеалізація проекту бізнес-хабу як інструменту формування сприятливого бізнес-середовища створює додаткові можливості розвитку підприємництва в громаді.

Бізнес-центр додатково стане:

1. Центром бізнес-освіти шкільної молоді.
2. Центром бізнес-тренінгів для дорослого населення (як започаткувати свою справу, особливості оподаткування тощо).
3. Центр оренди для ФОПів.
Реалістичні умови Пасивна політика формування сприятливого бізнес-середовища призводить до:

1. Можливого відтоку (перереєстрації) бізнесу.
2. Приміщення, яке планувалось використати під бізнес-хаб простоює та руйнується.
3. Місцева вдала втрачає вигоди від діалогу з бізнесом.
5Освіта.

Ціль: розвиток освітньої системи в громаді, направленої на виховання свідомої і активної молоді із врахуванням сталого розвитку громади.
Несприятливі умови (перешкоди) Спроможна мережа шкільної освіти громади внаслідок спаду народжуваності ризикує стати дорожчою для утримання.
Реформа системи середньої шкільної освіти України призведе до того, що існуючі середні школи громади (1-3) ступеня стануть школами 1-2 ступеня.
Сприятливі умовиПобудова спроможної мережі високотехнологічної шкільної освіти сприятиме зростанню освіченості населення громади, зростанню її екологічної свідомості, демократичних цінностей тощо.
Реалістичні умови Громада отримує освітню субвенцію вищу від реальної потреби. Зекономлені кошти будуть використовуватись на зміцнення матеріально-технічної бази та будівництво/реконструкцію нових приміщень.
6Соціальне забезпечення.

Ціль: Розвиток громадського мережі із надання якісних соціальних послуг категоріям населення: літні люди, люди без опіки, люди у складних життєвих обставинах.
Несприятливі умови (перешкоди) Розвиток громадської мережі із надання якісних соціальних послуг категоріям населення (літні люди, люди без опіки, люди у складних життєвих обставинах) стане нерентабельним:

1. Зростає зубожіння населення, нема можливості у людей доплачувати за утримання.
2. Район (громади), які на сьогодні, скеровують літніх людей, переорієнтують свою політику і більше не будуть скеровувати людей до центру.
3. Свідомість громадян залишається традиційною і скерування літніх людей у такого роду Центр не сприйматиметься нормальним явищем серед населення.
Сприятливі умовиНаселення країни старіє і потенційно зростатиме потреба у закладах соціальної опіки, геріатричних центрах тощо.
Зростанню наповнюваності проектованого центру соціального захисту та соціальної опіки населення сприятимуть:

1. Зростання рівня платоспроможності населення та міграційні процеси.
2. Підняття розміру пенсій та розвиток страхового пенсійного забезпечення.
3. Розвиток геріатричної культури.
Таким чином, центр працює на повну потужність і має оптимістично постійний наплив населення.
Реалістичні умови Реалістично у громади є приміщення для реалізації більш потужного центру надання соціальних послуг населенню. Однак, заробітні плати у працівників центру соцзахисту, є невисокі, нема надто багато бажаючих працювати на таких роботах. Сумнівними є майбутня наповнюваність закладів.

Зростає бажання інших громад організовувати схожі центри у своїх громадах.

ГРОМАДСЬКІ ОБГОВОРЕННЯ

Публічна подія була динамічною, складалась з декількох блоків, супроводжувалась кавою-частуванням, що створило невимушену атмосферу спілкування.  Розміщення крісел у залі півколом без їх орієнтації на сцену дозволило мешканцям відчути себе єдиною громадою, що прийшла не послухати, що їй скажуть зі трибуни, а натомість [надати можливість] кожному висловити своє бачення у «колі рівних і небайдужих».

Коротке знайомство з представниками населених пунктів громади створило відчуття єдності та [гуртування навколо] спільної мети заходу. Мешканці розповіли свої власні історії  проживання в селах, походження назв своїх населених пунктів, цікаві факти з історії. 

У результаті проведення публічної події у громаді було згенеровано 67 ідей щодо місцевого розвиту; надійшов 21 відгук у “Скриньку ідей, пропозицій і вражень”. 

Ідеї з обговорення

Тема
Громадський простір, дозвілля і навколишнє середовище1. Створення молодіжного центру 
2. Організація роздільного сміттєзбору 
3. Сільські толоки 
4. Створення спорт школи  (с. Дубове) з філіями в усіх населених пунктах 
5. Дитяче кафе 
6. Створити програму «Чиста вода»  
7. Дитячий скверик 
8. Будівництво водопровідно-каналізаційної мережі 
9. Скейт- парк в с. Дубове  
10. Залучення коштів інвесторів для створення кінно-спортивної бази  
11. Заліснення малопродуктивних земель 
12. Клуби за інтересами та уподобаннями (вишивка, городництво) 
13. Збереження природних екосистем шляхом попередження пожеж 
14. Табір для дітей «Дубочок» 
15. Рекреаційна зона з проведенням фестивалів і конференцій в с. Буцинь 
16. Рекультивація несанкціонованих сміттєзвалище та використаних кар’єрів  
17. Сприяння розвитку шкільного туризму 
18. Створення туристичних маршрутів по визначних місцях громади 
Інфраструктура, громадський транспорт (дороги, відходи, водопостачання)1. Сполучення між населеними пунктами громади 
2. Створення біосептиків у кожному населеному пункті  
3. Вуличне освітлення  
4. Ремонт доріг 
5. Облаштування тротуарів і велодоріжок 
6. Залучення інвесторів для створення підприємств (податки і робочі місця) 
7. Очищення водовідних каналів, утримання в належному стані (меліоративні канали) 
8. Збільшити кількість пішохідних переходів і їх освітлення  
9. Підведення до населених пунктів Городище, Гредьки, Красноволя, Облапи, Буцинь, Секунь  швидкісного інтернету 
10. Відеонагляд біля адмін. будівель і громадських місць, перехресть  
11. Облаштування пожежної водойми в с. Бахів, Красноволя  і доїзд до них 
12. Будівництво дороги Дубове-Бахів, Красноволя- Мощена 
13. Облаштування контейнерів для сортування сміття 
14. Відновлення центрального водопостачання 
15. Організація вивозу сміття у всіх населених пунктах 
Соціальний захист, освіта і охорона здоров’я1. Будівництво житла для медиків  
2. Логопед у школу або садок 
3. Створити освітню програму для підтримки обдарованих дітей для обміну досвідом за кордоном 
4. Добудувати школу в с. Дубове (великий актовий зал, басейн, додатковий комп’ютерний зал ) 
5. Якісне мед. оснащення – експрес лабораторія 
6. Створити благодійний фонд «Допомога дитині»  
7. Кваліфіковані мед.працівники 
8. Відкриття апетки  
9. Розширити ДНЗ 
10. Відкриття вет.аптеки 
11. Створення філії соц. захисту  у селах, які доєднуються 
12. Створення мобільної амбулаторії 
13. Створення курсів іноземних мов та курсів водіїв 
14. Створення реабілітаційного центру у с. Городище 
15. Створити групу продовженого дня у школі 
16. Створення фітнес-центру у будинку механізатора 
Скринька «Ідей, Пропозицій і вражень» 1. Я дуже задоволений, бо гарно провів час. 
2. Звільнити наші населені пункти від «точок» виготовлення і продажу безакцизних алкогольних напоїв і сумішей. 
3. Дуже сподобався захід, було приємно почути думки про розвиток громади не тільки жителів з с. Дубове, а й інших сіл громади. Голові - мудрості у створенні планів для розвитку громади і потужної підтримки населення. Нехай усі задуми і плани здійсняться. 
4. Для заохочення вступу випускників шкіл громади у ВНЗ створити курси профорієнтації, де будуть враховані потреби громади в спеціалістах з подальшою підтримкою студентів у навчанні та забезпечити працевлаштування. 
5. Мені цей захід був цікавим. Кожен з учасників зміг поділитися ідеями розвитку громади та їх реалізацією. Колективна робота представників із різних сіл тільки зміцнить і об’єднає громаду.  
6. Захід вдався на відмінно. 
7. Захід класний, оскільки дає можливість долучитись кожному члену громади до перспектив її розвитку. 
8. Дуже хороший  і надіюсь продуктивний захід для розвитку нашої ОТГ. Дуже сподобалося те, що в цьому заході брали участь не тільки люди з досвідом роботи у сфері місцевого самоврядування, але й школярі – бо діти це наше майбутнє.  І правильно, що було вислухано їхні ідеї в розвитку ОТГ. Якби озвучені цілі розвитку громади були б втілені у життя, це було б великим внеском у розвиток нашої громади. 
9. Для здійснення всіх задумів необхідна залученість кожного жителя. Тільки від нас залежить у якій громаді ми будемо жити. 
10. Дуже хотілося б, що б в с. Красноволя викопали пожежну водойму, бо, не дай Боже, що в когось пожежа, а башню в нас вкрали, то водойма може використовуватись як місце відпочинку для дорослих, а, головне, - для дітей. Саме головне для мешканців с. Красноволя це дорога до Мощеної. Бо дуже багато часу і грошей треба платити щоб доїхати до міста Ковеля.          
11. Все сподобалось. Було б добре, якби реалізувались більшість ідей, які прозвучали. 
12. Реалізувати всі ідеї! Позитивно, цікаво, креативно. 
13. Позитивне Враження. Бажаємо реалізувати всі ідеї. 
14. Круто і корисно!!! Розширив свій кругозір по проблемах і перспективах розбудови громади. Пропозиція: благоустрій території біля БК (тильна сторона) під міні-парк з алеями, лавочками, ліхтарями, тому, що теперішні стан доволі великої території справляє враження безгосподарності, що не можна допускати в успішній громаді. 
15. Зустріч організована дуже гарно. До зустрічі. 
16. Було конструктивно. 
17. Враження дуже суперові від колективної роботи, гарної атмосфери. Моя особисто пропозиція побудови для виготовлення біогазу. Цей досвід дуже поширений в різних країнах, зокрема у Польщі коло міста Хелм. 
18. Дуже плідна співпраця вийшла у нас. Хотілося б, щоб ставало все більше небайдужих людей за долю нашої громади. Потрібно проінформувати більшу кількість населення.  
19. Реалізація централізованого водопостачання найближчим часом.  
20. Позитивний захід! Реалізувати ідеї! Дякуємо!  
21. Дякую за гарно проведений час. Дізналася багато цікавого. Побажаю успішно реалізувати всі ідеї. Залучити інвесторів та коштів на здійснення всіх наших задумів

«МАЙБУТНЄ ГРОМАДИ ОЧИМА ДІТЕЙ»
за результатами написання творів учнями шкіл Дубівської ОТГ
Здорова громада: 1. Створення рекреаційних зон. 
2. Створення фіто центрів та фіто ярмарків. 
3. Очищення водойм 
4. Озеленення і заквітнення території 
5. Організація суботників, до яких потрібно залучати і доросле населення. 
Активна громада:  1. Створити стіну ідей, мрій. 
2. Створити зони активного відпочинку: роледроми, скейтпарки, дитячі скеледроми. 
3. Створити головну площу громади. 
4. Цікаві пізнавальні акції для молоді. 
5. Створити сімейний центр. 
6. Обладнати місця для відпочинку.
Безпечна громада: 1. Подолання стихійних сміттєзвалище 
2. Навчитися заробляти на смітті 
3. Облаштування вело доріжок 
4. Освітлення вулиць і зупинок 
5. Виготовлення  і встановлення контейнерів для сміття 
6. Встановлення камер відео спостереження. 
7. Створення соціальних контейнерів. 

ВІЗІЯ ГРОМАДИ

Дубівська сільська об’єднана територіальна громада – простір  задоволення культурно-освітніх потреб і комфортного проживання здорових та соціально захищених людей 

Стратегічний напрямок 1. “Розвиток стійкої інфраструктури”

Стратегічний напрямок 2. «Створення комфортних умов навчання та розвитку мешканців громади впродовж життя»

Стратегічний напрямок 3. «Здорове, соціально забезпечене населення»

Стратегічний напрямок 4. «Формування мережі різновекторних громадських просторів для дозвілля, згуртованості та соціальної взаємодії»

Стратегічний напрямок 5. «Зростання економічної спроможності громади» 

Концепція інтегрованого розвитку

Просторова реалізація стратегічної цілі 1

“Розвиток стійкої інфраструктури” передбачає:

• Реконструкцію автомобільних доріг державного значення М 19 та доріг територіального значення у Волинській області Т 0311, а також будівництво обходу м. Ковель територією ОТГ;

• Капітальний ремонт та реконструкцію існуючих автодоріг місцевого значення: С030602 (с. Городище), С030603 (с. Облапи) та комунальних доріг, у т.ч. з твердим покриттям (в с. Дубове, с. Вербка).

Ці заходи дозволять значно покращити транспортне сполучення населених пунктів ОТГ між собою та з центром громади для підвозу учнів шкільним автобусом, вчасного прибуття машин швидкої та пожежної допомоги тощо.

Відповідно до детального плану с. Буцинь передбачено будівництво АЗС на автомобільній дорозі М19.
Проектними пропозиціями передбачається будівництво мереж та споруд водопостачання та водовідведення, зокрема влаштування централізованих систем водопостачання для населених пунктів с. Дубове, с. Вербка, с. Облапи, реконструкція системи водопостачання с. Буцинь.

Планується реконструкція існуючих каналізаційних очисних споруд с. Буцинь, с. Дубове будівництво нових групових каналізаційних очисних споруд у районі с. Бахів, с. Вербка,; с. Городище, с.Гредьки, с. Красноволя; с. Мислина, с. Облапи; с. Секунь.

Стратегічна ціль 2

«Створення комфортних умов навчання та розвитку мешканців громади впродовж життя» відображає наступні проектні пропозиції:

• Оптимізовану мережу освітніх закладів, яка побудована з урахуванням вимог нового законодавства в цій сфері та ув’язана з проектною дорожньою мережею (реалізація операційної цілі 2.1 «Забезпечення доступу усіх дітей до якісної освіти, до якісних систем розвитку, догляду та дошкільного виховання»: реконструкція НВК, відновлення 1 та реконструкція 2 існуючих ДНЗ; капітальний ремонт 4 існуючих загальноосвітніх шкіл, будівництво спортзалу в 1 ЗОШ).

Стратегічна ціль 3

«Здорове, соціально забезпечене населення» передбачає:

• Оптимізацію мережі об’єктів первинної медичної допомоги, ув’язану з проектною дорожньою мережею й побудовану з урахуванням нових законодавчих та нормативних вимог (реалізація операційної цілі 3.1. «підвищення доступності медичних послуг»: побудова 1 амбулаторії у с. Дубове);

• Мережу об’єктів соціального захисту, яка побудована з урахуванням чинних нормативних вимог (реалізація операційної цілі 3.3 «підвищення доступності послуг соціального захисту»: перепрофілювання стаціонарного відділення у с. Облапи).

Важливе значення має реалізація стратегічної цілі 4

«Формування мережі різновекторних громадських просторів для дозвілля, згуртованості та соціальної взаємодії», що передбачає створення комфортних умов проживання в громаді шляхом формування комплексних громадських просторів для дозвілля, соціальної взаємодії та здорового способу життя мешканців громади (оперативна ціль 4.1), створення нових та облаштування існуючих рекреаційних зон (оперативна ціль 4.2), забезпечення енергоефективність та енергозбереження (оперативна ціль 4.3) та чистоти і безпеки в громаді (оперативна ціль 4.4).

Стратегічну ціль 5

«Зростання економічної спроможності громади» відображають проекти:

• Облаштування приміщення для бізнес-хабу, офісних приміщень у вільних промислових приміщеннях у с. Дубове;

• Формування комплексної карти інвестиційно привабливих земельних ділянок та промислових потужностей та їх промоція;

• Розробка Програми подолання безробіття та Концепції розвитку молодіжного підприємництва;

• Організація участі безробітних громадян громади у програмах служби зайнятості та професійної перепідготовки кадрів;

• Організація для мешканців громади у співпраці із районними (обласними) бізнес-асоціаціями курсу тренінгів щодо започаткування та ведення власної справи;

• Зростання фінансової грамотності та використання фінансових можливостей підтримки бізнесу;

• Створення комунального підприємства.

Матриця проектів
СТРАТЕГІЧНИЙ ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ

Впровадження інтегрованої системи поводження з відходами у Дубівській ОТГ

Мета проекту:

Створення комфортних умов для змістовного та доступного відпочинку жителів і гостей громади. 

Завдання проекту:

• Розробити комплексну систему, сортування смiття на території Дубівської ОТГ;

• Розробити навчальнi матерiали стосовно технологiї сортування сміття населенням;

• Провести навчання та пропаганду серед населення в школах, установах iдеї сортування смiття;

• Створити передумови для реалізації системи сортування смiття на всій території ОТГ.

У результаті впровадження проекту вся територія Дубівської ОТГ буде охоплена послугою по вивезенню сміття. На даний час тільки три населених пункти (с. Дубове, с. Облапи, с. Бахів) отримують дану послугу. Але в інших населених пунктах нашої ОТГ вже заключають договори по наданню послуги на вивіз ТПВ.

Також всю територію Дубівської ОТГ буде обладнано майданчиками по роздільному збору твердих побутових відходів для населення та підприємств, організацій, установ, підприємців.

Перспективними результатами реалізації проекту є:

• Формування у жителів Дубівської ОТГ дбайливого ставлення до довкілля та раціонального поводження з твердими побутовими відходами;

• Виховання у підростаючого покоління свідомості щодо збереження природних ресурсів, відношення до відходів, як продукту, що може повторно використовуватися після відповідної переробки;

• Демонстрація позитивних результатів співпраці громади та органів місцевого самоврядування щодо покращення екологічного стану території;

Організація майданчиків має стати невід’ємною частиною благоустрою території та сприяти покращенню його санітарного стану, недопущенню екологічної кризи. Вбачається новація в тому, що сортування відходів буде проводитися цивілізовано, на первинній стадії їх збору роздільним методом у спеціалізовані євро контейнери з послідуючим пресуванням вторинної сировини та реалізацією на переробні заводи.

КОМАНДА
Фахівчиня з просторового планування

Оксана Кушнірецька

Робоча група ОТГ

Віталій Гущук

Анна Растригіна

Роман Троцюк

Розширений склад групи ОТГ

Олена Балецька

Людмила Хомич

Людмила Троцюк

Ментори та менторки

Іріс Гляйхман

Наталія Мисак

Олександр Шевченко

СХОЖІ ГРОМАДИ

Шацька селищна об’єднана териториальна громада

Тальнівська міська об’єднана територіальна громада

Підволочиська селищна об’єднана територіальна громада

Малодівицька селищна об’єднана територіальна громада

Тетерівська селищна об’єднана територіальна громада

Любарська селищна об’єднана територіальна громада

Текст, фото та графічні матеріали є результатами робочих груп ОТГ-учасниць освітньої програми “Інтегроване просторове планування для об’єднаних територіальних громад”. CANactions School не несе відповідальності за їх зміст та може не поділяти точку зору авторів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *