14 копия 9

Інформування

Широке інформування заінтересованих сторін дає можливість уникнути потенційних конфліктів угромаді. Завданням  комунікації проєкту  розробки концепції є не лише розказати про  результати проєкту, а й залучити жителів та жительок до її розробки. Поінформованість серед ключових груп інтересів посилює довіру до органів місцевого самоврядування та посилює громадянську компетентність.   

Наскрізними елементами залучення, що супроводжують кожен етап розробки концепції, є інформування та громадянська освіта у сфері просторового планування. 

Мета інформування — донести інформацію до найбільш широкого кола заінтересованих сторін, зацікавити та залучити їх до процесу розробки концепції просторового розвитку. 

Бажано розробити план комунікаційної кампанії до початку роботи над концепцією. Способи та канали інформування мають базуватись на аналізі практик отримання інформації серед представників різних цільових груп (відповідь на питання: кого і як інформувати?). 

Важливо використовувати різні канали комунікації: офіційні ресурси, інформування під час громадських подій, ЗМІ, особисті сторінки та сторінки локальних спільнот в соціальних мережах, інформація в громадських просторах та будівлях, роздаткові буклети, розповсюдження через лідерів думок тощо. 

Типи інформування:  

Інформування про розробку концепції просторового розвитку

Метою інформування про розробку концепції є розказати широкій аудиторії про мету, час та етапи її розробки, виконавців та замовників, можливість взяти участь в розробці, очікувані результати тощо

Інформування про участь Барської ОТГ (Вінницької області) в програмі CANactions School “Інтегроване просторове планування для ОТГ” на офіційному сайті ОТГ.

Посилання на ресурс: Сайт Барської ОТГ

Комікс про проект Інтегрований розвиток міст в Україні в м. Києві

Для забезпечення якісного залучення всіх заінтересованих сторін, особливо молоді, під час реалізації проекту Інтегрований просторовий розвиток міст в Україні в місті Києві колективом Comixans були розроблені комікси, які розказували про принципи просторового планування. 

Зображення розробленого коміксу про проект та ключові підходи до розробки концепції в рамках проекту “Інтегрований розвиток міст в Україні”, що реалізується GIZ GmbH на замовлення Київської міської адміністрації. Комікс розроблений колективом Comixans.

Запрошення взяти участь у розробці концепції

Мета — зацікавити залучитись до створення концепції представників різних груп інтересів. Оголошення має бути не лише інформативним, а й звертати на себе увагу. Воно має бути чітко спрямоване на тих людей, кого ми хочемо залучити. Бажано почати розповсюджувати запрошення мінімум за 14 днів до події або старту процесу обговорення. 

Для запрошення на публічну подію обговорення сценаріїв розвитку ОТГ учасники програми «Інтегрований просторовий розвиток для ОТГ» CANactions School використовували широкий спектр методів: запрошення за допомогою відео звернення, роздаткові інформаційні буклети, газети, особисті звернення в соціальних мережах, запрошення під час річного звітування голови громади тощо.   

Запрошення на обговорення сценаріїв просторового розвитку Гуляйпільської ОТГ (Запорізька область) на офіційному сайті громади,що відбулось в рамках участі ОТГ у програмі “Інтегроване просторове планування для ОТГ” CANactions School, березень 2019 р.

Посилання на ресурс: Сайт Гуляйпільської ОТГ

Запрошення на подію та оголошення про обговорення сценаріїв просторового розвитку Делятинської ОТГ (Івано-Франківська область) та Підволочиської ОТГ (Тернопільська область), реалізовані в рамках участі у програмі “Інтегроване просторове планування для ОТГ” CANactions School, березень 2019 р. Розповсюджувався в громадських просторах та будівлях ОТГ. 

Запрошення в соціальних мережах на подію обговорення сценаріїв просторового розвитку Судововишнянської ОТГ (Львівська область), реалізована в рамках участі у програмі “Інтегроване просторове планування для ОТГ” CANactions School, березень 2019 р.

Інформування про процес та результати кожного етапу розробки концепції

Інформування про результати кожного етапу розробки концепції дає можливість забезпечити прозорість процесу та посилює довіру до результату. Повідомлення має бути сформульоване зрозумілою для користувачів мовою. 

 

З метою підготовки до публічної події та інформування жителів про розроблені сценарії інтегрованого просторового розвитку ОТГ, що будуть обговорені під час публічної події громади учасниці програми CANactions School розробили інформаційні газети та буклети. Були організовані й тематичні виставки в приміщенні муніципалітету. Газети та буклети були розповсюджені серед жителів всіх населених пунктів громади. Роздаткові матеріали є візуально привабливими та написані простою мовою. Рівень користування інтернетом серед старшого населення громад-учасниць є досить низьким, тому був зроблений вибір на користь друкованого видання. Для залучення аудиторії, що користується інтернетом відповідні матеріали були розповсюджені і через сторінки громад та соціальні мережі. 

Інформування про хід роботи над концепцією інтегрованого просторового розвитку Шацької ОТГ на офіційному сайті громади, що була розроблена в рамках участі у програміІнтегроване просторове планування для ОТГ” CANactions school.

Посилання на ресурс: Сайт Шацької ОТГ

Інформаційна газета про проміжні результати розробки концепції інтегрованого просторового розвитку Комиш-Зорянської ОТГ (Запорізька область), розробленої в рамках участі у програміІнтегроване просторове планування для ОТГ” CANactions school,березень 2019 р. 

Інформаційний буклет, що описує проміжні результати роботи над концепцією просторового розвитку Лиманської ОТГ (Донецька область), розробленої в рамках участі у програміІнтегроване просторове планування для ОТГ” CANactions School,березень 2019 р.  

Інформаційна виставка-презентація про проміжні результати розробки концепції інтегрованого просторового розвитку Ржищівської ОТГ  (Київська область), розробленої в рамках участі у програміІнтегроване просторове планування для ОТГ” CANactions School, березень 2019 р.  

Виставка проектів концепцій Інтегрованого просторового розвитку ОТГ-учасниць навчальної програми CANactions School 2018|2019, під час фінальної конференції програми, вересень 2019 р. Приклад плакатів — концепція Інтегрованого розвитку Оріхівської ОТГ.

Зворотній зв’язок з учасниками про результати залучення 

Обов’язковий елементом інформування є звітування про результати залучення жителів та інших заінтересованих сторін. В такому звітуванні має бути інформація про: дати залучення, мету залучення, кількість учасників, склад учасників (стать, віковий розподіл, рід діяльності), опис процесу залучення, результати, процедуру врахування результатів. 

Представлення результатів публічних обговорень сценаріїв просторового розвитку в Тальнівській ОТГ (Черкаська область), розробленої в рамках участі у програміІнтегроване просторове планування для ОТГ” CANactions school, березень 2019 р.

Громадянська освіта в сфері просторового планування

Участь має бути поінформованою, а учасники процесу розуміти суть обговорюваного питання та наслідки прийнятих рішень. Процес роботи над концепцією інтегрованого розвитку має супроводжуватись освітньою компонентою. Освітній процес може бути реалізований шляхом неформальних зустрічей із службовцями, організації тематичних лекцій, презентації досвіду інших громад та закордонного досвіду, показ фільмів, організації фестивалів та виставок, а також розповсюдженням освітніх буклетів.

Тематичні фестивалі – залучення через дозвілля 

В рамках реалізації проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», що реалізовується у Вінниці, Полтаві, Чернівцях, Житомирі, Львові, Києві GIZ GmbH в містахучасниках щороку проходили освітні фестивалі «Майстерня міста». Фестивалі проходили в громадських просторах із використанням пересувних наметів. Під час фестивалю відбувались тематичні лекції про життя в місті та міський розвиток, міські квести, воркшопи та обговорення пілотних проектів в рамках реалізації концепції просторового розвитку.   

Фотографія: Майстерня міста в м. Львів 2019 рік