дослідження із

залученням

Чому важливо мати  демонстраційні проєкти?

Інтегрована мапа дозволяє побачити повну картину планованих змін на найближчі N років. Але з чого починати її впроваджувати? 

Варто звернути увагу на кілька фокусних ділянок (точок) на мапі, реалізація змін на яких принесе найбільшу користь громаді і продемонструє мешканцям безпосередню користь концепції. Проєкти в даних фокусних ділянках називаються «демонстраційними». Фокусні ділянки — це зазвичай точки на мапі: 

•  Де перетинаються кілька стратегічних цілей розвитку;
•  Щодо яких учасники громадських обговорень надали найбільше пропозицій;
•  Які під час дослідження були визначені, як найбільш проблемні;
•  Якими найбільше користуються в громаді.

Для розробки та пріоретизації конкретних рішень (проєктів), що дають можливість реалізувати концепцію розробляють “Матрицю проєктів  —  таблицю у якій лівий стовпчик складається зі стратегічних цілей вашої концепції, а верхній рядок — з ідей пілотних проєктів.  

У комірках перетину кожного стовпчика та рядка проєкту потрібно позначати силу впливу пілотного проєкту на стратегічну ціль. Часто силу впливу позначають кольором. Чим більш насичений колір, тим більша сила впливу. 

Приклад: Зовнішній вигляд заповненої матриці демонстраційних проєктів Малодівицької ОТГ (Чернігівська обл.) 

На прикладі матриці проєктів Малодівицької ОТГ (Чернігівська обл.) можна побачити, що ідея проєкту «Логістичний центр» має значно менший вплив на стратегічні цілі Концепції просторового розвитку, порівняно з рештою ідей. В той же час, проєкт «Внутрішнє автобусне сполучення» зачіпає всі п’ять цілей і, імовірніше за все, матиме більшу підтримку населення. 

Покроковий алгоритм розробки матриці демонстраційних проєктів виглядає наступним чином:  

Наступним кроком після створення матриці проектів є вибір та розробка демонстраційних проєктів.